Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Schengen vize randevusu nasıl alınır? Başvuru işlemleri nasıl başlatılır? Vizerandevu.net sistemi üzerinden vize protokollerine dair tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Vize işlemlerini başlatmak ve konsolosluk randevusu almak için hemen vize temsilcileriyle görüşme sağlayabilirsiniz.

Vize Randevu Oluşturma

Vize randevusu nasıl alınır, neler gereklidir? Ücretsiz şekilde vize randevusunu oluşturmak için hemen 0850 308 21 15 numaralı hat üzerinden görüşme sağlayabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlar ile görüşme sağlayarak ilk randevunuzu oluşturabilirsiniz. Vize türüne göre;

 • Ticari vize randevusu
 • Schengen vize başvuru randevusu
 • Ziyaret vizesi
 • Öğrenci vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Aile birleşimi vizesi

Yanı sıra Express vize ve transit vize başvurularının tamamı için sistem üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Telefonla Vize Randevusu

+90 850 308 2115 numaralı hat üzerinden konsolosluk randevusu almak için hemen görüşme sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her şehrinden başvuru yapabilir ve konsolosluk randevusu almak için görüşmenizi sağlayabilirsiniz.

Telefonlar konsolosluk birimlerinden şahsen arama yaparak veya online randevu alarak işlem sağlayabilirsiniz.

Online Vize Randevu

Büyükelçilikler veya konsoloslukların resmi web siteleri üzerinden randevu bölümüne giriş yaparak randevu alabilirsiniz. Online randevu için şahsen ve kimlik bilgilerinizle işlem yapmanız gereklidir.

Vize randevusu almak, vize başvurusu için ilk adımdır. Konsolosluk randevusuna kadar;

 • Vize başvuru belgelerini tam şekilde hazırlamanız,
 • Vize harç ücretini yatırmış olmanız
 • Randevu tarih ve saatinde hazır bulunmanız

Gereklidir. Online vize randevusu nasıl alınır konusunda, mail adresinizle birlikte sistem üzerinden info@eraytur.com adresine mesaj iletebilirsiniz. Tüm vize işlemleri ve hizmetlerinden yararlanmak için danışmanlar size en kısa sürede dönüş yapacaktır.

Konsolosluk Vize Randevusu

Konsolosluk randevusu öncesinde vize evraklarını resmi ve güncel şekilde temin ediniz. Noter onaylı vekalet vererek, vize evrakları sürecini danışmanların takip etmesini de sağlayabilirsiniz.

Vize randevusu nasıl alınır ve ne zaman alınması gereklidir? Seyahat edeceğiniz ülkenin vize protokolleri dahilinde ve seyahat tarihinden yaklaşık 15- 20 gün önce müracaat etmeniz gerekir.

Vize Randevu Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Konsolosluk vize randevusu öncesinde, vize başvuru merkezinde başvuru formunu doldurabilirsiniz. Schengen vize başvurusu ya da almak istediğiniz vize türüne göre;

 • Vize başvuru dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • İlgili vize türünde davetiye mektubu
 • Vize evrakları
 • Vize harcı

Temin etme ve hazırlama sürecinin tamamlanmış olması gereklidir. Konsolosluğun talep ettiği durumlarda ek belge istenebilir.

Vize Randevusu Sonrası

Vize randevusu nasıl alınır, vize sonucu nasıl öğrenilir? www.vizerandevu.net online sistemi üzerinden konsolosluk randevusu ve vize başvurusuna dair bilgi alabilirsiniz. Başvuru sorgulama için pasaport numarası veya kimlik numarası ile işlem yapabilirsiniz.

E-devlet şifresi olan ve uygulama kullanan vatandaşlar, e-devlet sistemine giriş yaparak vize sorgulaması yapabilirler. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri dijital sistemi nvi.gov.tr internet adresi üzerinden vize başvuru ve sonucuna dair sorgulama yapabilirsiniz.

S.S.S

Schengen vize randevusu nasıl alınır?

+90 (850) 308 21 15 telefon numarası üzerinden vize randevusu için danışmanlarla hemen görüşebilirsiniz.

Vize randevusu ücretli mi?

Hayır, vize başvuru merkezi hizmetleri dahilinde konsolosluk randevusunu ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Vize randevusuna gelmek zorunlu mu?

Konsolosluk tarafından talep edilen vize randevusu dahilinde, randevuya şahsen katılmak zorunludur.  Cevap Ver

  Destek Hattı