Hollanda, Avrupa Birliği üye ülkeleri ve Schengen vize protokolü kapsamında, Türk vatandaşlarına vize uygular. Hollanda vize başvurusu, seyahat amaçlarına ve seyahat sürelerine göre yapılır. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek olan seyahat programlarından C tipi vize başvurusu yapabilirler.

Hollanda ulusal vizesi, Schengen vizesi, Hollanda ticari vize, turistik vize, aile ziyareti vizesi, aile birleşimi vizesi ve Erasmus vizesi kapsamında başvuru yapılabilir.

Hollanda Vize Veriyor mu?

Hollanda, kısa süreli ve uzun süreli seyahat vizesi veriyor. Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklular için Hollanda vize başvurusu Hollanda Konsolosluğuna yapılır. Vize başvurularının şahsen yapılması zorunluluğu yoktur. Hollanda Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerinden C tipi ve D tipi vize başvuruları yapılabilir.

Turistik amaçlı seyahatler için C tipi Schengen vizesi verilir. 6 aydan daha uzun süreli oturum almak isteyen kişilere D tipi Hollanda ulusal vizesi verilir. Vize başvuru formu, vize için gerekli belgeler ve vize harç ücreti yatırılarak, Hollanda vize başvurusu tamamlanır.

Hollanda Gitmek İçin Neler Gerekli?

Hollanda kısa süreli vize başvurusu için en az 6 ay geçerliliği olan güncel pasaport gereklidir. Çalışanlar için şirket bilgileri, kimlik ve ikamet belgeleri güncel olarak verilmelidir. Kaşeli ve imzalı olarak sunulması gereken belgeler, orijinal olmak zorundadır.

Hollanda vize başvurusu için başvuru formuna vize başvuru merkezlerinden veya Hollanda Konsolosluğu internet adresinden ulaşabilirsiniz. Vize harç ücreti, seyahat sağlık sigortası ve seyahat belgelerini kapsayan ulaşım/ konaklama belgeleri olmalıdır.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Hollanda C tipi vize başvurusu için banka hesabında en az 6 bin TL olması gereklidir. Seyahat süresine ve seyahat amacına göre, banka hesap dökümünün son 6 aylık bilgileri ve banka hesabında 5-7.000 TL bakiye bulundurulması gereklidir.

Hollanda ulusal vize başvuruları için yine seyahat amacına uygun ve seyahat süresinin tamamını kapsayacak banka bakiyesi olması gereklidir. Öğrenci vizelerinde sponsor kişi veya kurumun hesap bilgileri ile masrafların karşılandığını gösterir yasal belge gerekiyor.

Hollanda Vize Başvurusu Açıldı mı?

Dünya genelinde Pandemik süreç nedeniyle uygulanan kısıtlama nedeniyle çalışmalarını durduran Hollanda Konsolosluğu, hizmet vermeye devam ediyor. Mayıs 2021’den itibaren kaldırılan yasaklar ve kısıtlamalar dahilinde, Hollanda vize başvurusu yapabilirsiniz. Hollanda Büyükelçiliği ve konsolosluk birimlerinden C tipi, D tipi vize başvuruları kabul edilmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Açıldı mı 2021

Hollanda Schengen vizesi başvuruları açıldı. Umuma mahsus pasaport sahibi TC vatandaşları, 2021 vize başvuru belgeleri ile başvuru yapabilirler. Schengen vize başvuru formu, vize harç ücreti dekontu ve gerekli evrakların sunumu ile vize randevusu alınabilir. Hollanda Konsolosluğu ve vize başvuru merkezinden başvuru yapılabilir.

Hollanda vizesi 2-3 hafta içinde çıkar. 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatlerde geçerli olacak vize onayı ile birlikte, Hollanda seyahatine çıkabilirsiniz.