İspanya Konsolosluğu

İspanya’nın Türkiye’de 4 ana temsilciliği bulunuyor. Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Başkonsolosluğu ve Antalya Konsolosluğu olarak hizmet veriliyor. İspanya Konsolosluğu vize işlemleri için doğrudan başvurular kabul edilir.

İspanya Konsolosluğu iletişimleri için 0312 438 0392 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Büyükelçilik, Ankara’nın Çankaya ilçesinde faaliyet gösteriyor.

İspanya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İspanya vize başvuruları aktif olarak kabul edilmekte ve vize işlemleri devam ettirilmektedir. Dünya çapında yaşanan Kovid-19 kısıtlamaları kapsamında bir süreliğine hizmetlerini durduran İspanya, yeniden faaliyete geçmiştir. Vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri gibi tüm faaliyet alanlarında hizmet vermeye devam ediyor.

İspanya vizesi almak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan yabancılar, konsolosluklara şahsen veya vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapabilirler.

İspanya Vizesi Kaç TL?

İspanya, ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat amaçları ve sürelerine göre vize uygular. 3 ayı geçmeyecek şekilde kısa süreli vize, C tipi Schengen vize olarak değerlendirilir. Schengen vize başvuru ücreti 150€’dur. Zorunlu seyahat sağlık sigortası ise 15€ olarak belirlenmiştir. Vize başvuru merkezinden başvuru yapılıyor ise ek vize hizmetleri tahsil edilmektedir.

İspanya Konsolosluğu vize başvurularında aile birleşimi vizesi ücretsiz olarak uygulanır. Ticari vize ve eğitim vizesi türleri, ziyaret vizesi harç ücretleri farklılık göstermektedir.

İspanya Konsolosluğu

İspanya Turistik Vize Veriyor mu?

İspanya AB üye ülkeleri kapsamında Türk vatandaşlarına vize uygular. AB vatandaşları ve İsviçre vatandaşları dışındaki yabancı uyruklular Schengen vizesine tabidirler. C tipi vize olarak verilen vize türü, turistik amaçlı seyahatlerde verilir. 6 ay içerisinde kullanılan ve 90 günü aşmayan seyahat amacı için verilen vizedir.

Schengen vize başvurusu için İspanya Konsolosluğu gerekli belgeler listesini tamamlayarak, vize başvuru formu ile başvuru yapılabilir.

İspanya Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya D tipi vize 14 günde çıkar. Uzun süreli oturum izni kapsamında verilen İspanya Ulusal vize, başvuru tarihinde itibaren 5 ila 14 gün içinde sonuçlanmaktadır. Öğrencinin tüm yasal bilgilerini ve eğitim göreceği kuruluşun belgelerini eksiksiz olarak sunması gereklidir.

Sponsorlu öğrenci vizeleri daha kısa sürede onaylanmaktadır. Güncel geçerliliği olan pasaportlar ve vize başvuru belgeleri ile doğrudan İspanya Konsolosluğu ve vize merkezlerine başvuru yapılabilir.

İspanya Büyükelçiliği Ankara

Başkent Ankara’da hizmet veren İspanya Büyükelçiliği, vize işlemlerinde yetkili merciidir. Randevu, vize ve vatandaşlık işlemleri ve hizmetler dahilinde tüm konular için emb.ankara.inf@maec.es e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Büyükelçilik çalışma saatleri hafta içi her gün 09:00- 16:30 arasındadır.

İspanya Büyükelçiliği vize departmanı çalışma saatleri ise Pazartesi- Cuma: 09:00- 12:00 arasındadır. Ankara temsilciliği irtibat adresi; Prof. Dr. Aziz Sancar Cad. No:8 Çankaya Ankara

İspanya Vize Başvurusu

İspanya kısa süreli ve uzun süreli seyahatler için Schengen vize protokollerine göre başvuru yapılır. Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, kısa süreli programları için C tipi vize almak durumundadırlar. Hususi, Hizmet ve Diplomatik vize sahipleri, Schengen vize serbestisine sahiptirler.    Cevap Ver

    Destek Hattı