İngiltere Vizesi 2022

Türk vatandaşları, İngiltere seyahatleri için vize başvurusu yapmalıdır. İngiltere vizeleri seyahat süresi ve seyahat amacına göre farklı sınıflara ayrılmıştır. İngiltere vizesi 2022 başvurusu; eğitim, ticari, çalışma, aile birleşimi, turistik gibi amaçlarla alınabilir. Vize işlemleri için yetkili kurum İngiltere konsolosluğudur. İkamet edilen bölgede konsolosluk binası olmayan vatandaşlar, yetkili vize merkezlerine müracaat edebilir.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 2022

İngiltere vizesi almak için konsolosluk tarafından belirlenen vize prosedürüne göre işlem yapılması gerekir. Vize işlemleri, konsolosluktan veya vize merkezlerinden randevu alınarak yürütülmelidir. Randevu almak için İngiltere vizesi 2022 başvuru formunu doldurmanız ve İngiltere konsolosluğuna şahsi dilekçe yazmanız gerekir. Randevu tarihinde teslim etmeniz gereken farklı evraklar da vardır.

İngiltere vizesi gerekli evraklar 2022 listesi İngiltere konsolosluğu tarafından yayınlanır. Vize evrakları, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. Tüm vize türleri için talep edilen başlıca evraklar; pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, finansal belgeler, mesleki belgeler, otel rezervasyonu ve uçak biletidir. Aile birleşimi, çalışma, eğitim gibi uzun süreli vize türleri için ek belgeler talep edilir.

İngiltere Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İngiltere aile birleşimi vizesi eşi İngiltere’de yaşayan Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği vize türüdür. Vize başvurusu için İngiltere vizesi 2022 başvuru formunun doldurulması ve vize merkezlerinden randevu alınması gerekir. Randevu tarihine kadar aile birleşimi vizesi için gerekli tüm evraklar hazır olmalıdır. Evrak listesi, İngiltere konsolosluğu resmi web adresi üzerinden açıklanır.

İngiltere aile birleşimi gerekli evraklar: evlilik belgeleri, finansal belgeler, yabancı dil sertifikası, İngiltere’de yaşanacak evin kira kontratı veya tapusu, adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği gibi belgelerle birlikte genel İngiltere vize evraklarıdır. İngiltere konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek belgeler talep edebileceği için konsolosluktan alınan güncel bilgiler doğrultusunda evrakların hazırlanması önemlidir.

İngiltere Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi 2022 başvurusu çalışma amacıyla yapılacaksa uzun süreli vize türlerinden birinin alınması ve ülkeye giderek çalışma izni başvurusunda bulunulması gerekir. Çalışma vizesi, ülkede bir şirketle iş sözleşmesi yapan kişilerin başvuru yapabileceği uzun süreli vize türlerinden biridir. Başvuru yapan kişi adına çalışacağı firma çalışma belgesi düzenlemelidir. İngiltere vizesi 2022 şartlarına göre çalışma belgesi ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

İngiltere çalışma vizesi gerekli evraklar: çalışma belgesi, mesleki belgeler, finansal belgeler, yabancı dil sertifikası, pasaport, sağlık raporu, konaklama adresi gibi belgelerle birlikte tüm vize türleri için talep edilen genel belgelerdir. Çalışma vizesi almak için hazırlanması gereken belgeler, çalışılacak firmaya göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle konsolosluktan alınan güncel bilgiler doğrultusunda belgeler hazırlanmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere öğrenci vizesi; lisans, yüksek lisans, staj, mesleki eğitim, dil eğitimi ve bilimsel araştırma gibi amaçlarla ülkede eğitim almak isteyen kişilere verilir. Eğitim vizesi alınması için İngiltere’de eğitim alınacak kurumdan onay belgesi alınmalıdır. Bu belgenin vize evrakları arasına eklenmesi istenir. İngiltere vizesi 2022 başvurusu için online başvuru formu doldurabilir ve vize randevusu alabilirsiniz. Randevu tarihinde eğitim vizesi için istenen tüm evrakların hazır olması gerekir.

İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar: Eğitim belgeleri, yabancı dil sertifikası, seyahat sağlık sigortası, pasaport, konaklama adresi, sponsor belgesi gibi belgelerdir. Başvuru belgeleri, eğitim alınacak kuruma göre değişiklik gösterir. İngiltere konsolosluğu başvuru yapılan vize türleri için hazırlanması gereken evraklar hakkında bilgi vermektedir. Konsolosluktan aldığınız güncel bilgiler doğrultusunda vize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Ücreti 2022

İngiltere vizesi 2022 şartlarına göre başvuru yapılması için öncelikle İngiltere vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Online başvuru formunu doldurmanız ardından vize merkezlerinden randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde başvuru yapılan vize türü için gerekli tüm evraklar hazır olmalıdır. Belgelerinizi teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

İngiltere vize ücreti vize türleri ve vizelerin geçerlilik sürelerine göre belirlenir. 6 ay geçerliliği olan İngiltere vizesi ücreti 2022 yılında 128 dolar olarak belirlenmiştir. İngiltere 2 yıllık vize ücreti 492 dolar, 5 yıllık vize ücreti 895 dolar, 10 yıllık vize ücreti ise 10998 dolardır. Vize ücreti dolar karşılığı TL olarak da ödenebilir.

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi 2022

İngiltere vizesi 2022 prosedürüne göre aile birleşimi vizesi eşi İngiltere vatandaşı olan veya eşi veya çocukları yasal olarak İngiltere’de ikamet eden Türk vatandaşlarına verilir. Aile birleşimi vizesi alarak İngiltere’de oturum ve çalışma izni alınması mümkündür. Vize başvurusu yapmak için başvuru formunun doldurulması, şahsi dilekçe yazılması ve vize merkezinden randevu alınması gerekir. Randevu tarihinde teslim edilmesi gereken belgelerin listesi İngiltere konsolosluğu tarafından açıklanır.

İngiltere vizesi aile birleşimi 2022 başvurusu İngiltere konsolosluğuna şahsen yapılmalıdır. Vize başvurusu için hazırlanması gereken başlıca evraklar; evlilik belgeleri, finansal belgeler, mesleki belgeler, pasaport, nüfus kayıt örneği, fotoğraf gibi belgelerdir. Bu belgelerle birlikte vize başvurusu yapılması ardından vize harcı ödenmelidir. Aile birleşimi vizesi sonuçları ortalama 3 ay içerisinde açıklanır. Vize alarak ülkeye seyahat eden kişiler oturum izni başvurusunda bulunmalıdır.

İngiltere Çalışma Vizesi 2022

İngiltere çalışma vizesi, İngiltere’de bir şirketle iş sözleşmesi yapan Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği vize türüdür. Çalışma vizesi almak için İngiltere konsolosluğuna müracaat edilmelidir. İngiltere vizesi 2022 başvuru formunu doldurduktan sonra konsolosluktan randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde çalışma vizesi için gereken tüm belgelerin hazır olması gerekir. Belgeleri teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

İngiltere çalışma vizesi 2022 şartlarına göre vize başvurusu yapacak kişinin çalışma belgesi olmalıdır. Bu belge, şirket tarafından hazırlanması gereken belgeler arasında bulunur. Çalışma belgesi; görev, çalışma süresi, çalışma saatleri gibi bilgileri içermeli, imzalı ve kaşeli olmalıdır. Bu belge ile birlikte şirket tarafından hazırlanması gereken tüm belgeler randevu tarihine kadar başvuru sahibine gönderilmelidir.

İngiltere Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

İngiltere, ülkesinde eğitim almak isteyen yabancı uyruklu kişilere eğitim amacına göre vize vermektedir. İngiltere vizesi 2022 başvurusu; lise, lisans, yüksek lisans, staj, mesleki eğitim, bilimsel araştırma ve dil eğitimi gibi amaçlarla alınabilir. Vize başvurusu yapacak kişilerin İngiltere’de bir eğitim kurumundan almış olduğu onay belgesini evrakları arasına eklemesi gerekir.

İngiltere eğitim & Erasmus vizesi 2022 başvurusu üniversitelerin öğrenci değişikliği programına katılmanız ve onay almanız durumunda yapılabilir. Erasmus ülkelerinden biri olan İngiltere’ye gitmek için okuduğunuz üniversite ile İngiltere’de eğitim alacağınız üniversitenin denklik sağlaması gerekir. Erasmus sınavına girilmesi ve yeterli puan alınması ardından vize başvurusu yapılabilir. Eğitim vizesi başvurusu için gereken evrakları İngiltere konsolosluğu web adresinden öğrenebilirsiniz. Vize başvuru sonuçları ortalama 3 ay içerisinde açıklandığı için seyahat planından 3 ay öncesinde başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu için tıklayınız; https://www.visacenter.com.tr/ingiltere-vize-basvurusu/

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vize başvuru formunu internet üzerinden doldurabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Ne Zaman Çıkar?

İngiltere vizesi ortalama 15 iş günü içerisinde çıkar.

İngiltere Vizesi Almak Zor Mu?

İngiltere vize şartlarına göre hareket edilmesi ve evrakların doğru bir şekilde hazırlanması halinde vize almak zor değildir.    Cevap Ver

    Destek Hattı