İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları 2022

Herhangi bir ülkeye çalışma, turistik seyahat ya da eğitim gibi amaçlar için seyahat etmeden evvel o ülkenin vize politikasına uygun olarak belirlenen ülke vizelerinin alınması gerekmektedir. Özellikle son yıllarda gelişmiş Avrupa ülkelerinde nitelikli işçiye ya da genç nüfusa olan ihtiyaç artmaya başladıkça bu konuda farklı devlet vatandaşlarına sunulan imkanların da fazlalığı baş göstermeye başlıyor. Bu konuda İngiltere’nin de son zamanlarda bazı istihdam sorunları ile karşılaşmaya başladığını görüyoruz.

İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları

İşte bu nokta çeşitli alanlarda işçi alımı yapılmaya başlanacak ve bunun da önümüzdeki yakın zaman içerisinde gerçekleşmesi söz konusu. Özellikle tır şoförü, gıda sektörü gibi alanlarda işçi alımı yapacak olan İngiltere tır şoförü alım şartları ve bu konuda yapılması gerekenler hakkında daha detaylı bilgiler edinmek isterseniz alanında uzman çalışanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

Hemen hemen herkesin hayalinde, gelişmiş Avrupa ülkelerine seyahat etmek ya da bu ülkelerde çalışarak daha fazla gelir elde etmek gibi düşünceler yer almaktadır. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız o zaman İngiltere’nin yakın zamanda yaptığı İngiltere tır şoförü başvurusu ve bu konudaki ihtiyaçtan haberiniz var demektir. Eğer bir fikir sahibi değilseniz de hemen açıklayalım. Son zamanlarda İngiltere’nin lojistik alanda büyük eksiklikleri bulunmakta. Bu eksiklik de ülke içerisinde tır- kamyon gibi ağır vasıta araçların kullanımını yapan şoförlerin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Hizmet sektöründe sevkiyatların gerçekleşmesi bu meslekler tarafından sağlandığı için haliyle-; gıda, alışveriş, giyim gibi alanlarda da rafların ve tezgahların boş kalması durumu söz konusu.  İşte bu büyük sıkıntının çözümü için İngiltere farklı ülkelerden şoförleri işe almayı düşünüyor.

Eğer siz de bu konuda deneyimli ve yetkinseniz o zaman İngiltere tır şoförü başvurusu yapmayı ve daha yüksek kazançlar elde etmeyi düşünebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

Son zamanlarda dikkatinizi “ İngiltere tır şoförü arıyor “ şeklinde haberler çekmiş ise bunun öncelikle asparagas haber olmadığını söyleyebiliriz. Yani Birleşik Krallık’ta sahiden de bir şoför açığı durumu mevcut. Özellikle yeni yılın yaklaşması ile Noel zamanında bu açığın çok daha fazla soruna yol açmaması için devlet çözümü farklı ülke vatandaşlarının nitelikli çalışanlarını geçici olarak işe alma düşüncesiyle çözmüş. Fakat konu hakkında bilinenler henüz çok detaylı değil. Bu yüzden de İngiltere tır şoförü alım şartları konusunda şu an için hiç kimse bilgi sahibi değil. Ancak zamanın yaklaşması nedeni ile hükümetin yakın zaman içerisinde hem başvurular hem de başvuru şartları konusunda gerekli olan açıklamaları yapmasını bekliyor diyebiliriz.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere tır şoförü alım şartları hakkında herhangi bir açıklama yapılmaması şu an için neredeyse herkesin elini kolunu bağlayan bir durum. Ancak alımların Ekim ayında başlatılacağı söylendiği için yakın zamanda konu ile merak edilen tüm soruların yanıtlanacağız düşüncesi içerisindeyiz. Bu detaylar kamuoyu ile paylaşıldığı anda biz de sizlere en net ve kesin bilgileri web sayfamız içerisinde ileteceğiz. Ayrıca başvuru için gerekli olan İngiltere tır şoförü başvuru formu nereden alınır, nasıl doldurulur gibi bilgiler konusunda da açıklamalar yapacağız.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere tır şoförü alım şartları açıklandıktan sonra bundan sonraki süreçte başvurular ve vize müracaatları evresi gündemde olacaktır. Yaklaşık 5 bin kişilik bir alım olduğu için kısıtlı sayıda olan bu kontenjana tüm dünya ülkelerinden başvuru yapılacağını hesaba katarsak, gerekli şartları sağlayan ve hızlı davranan kişiler daha ön planda olacaktır. Eğer siz de İngiltere çalışma vizenizi sorunsuz bir şekilde almak istiyorsanız o zaman bu konuda bizlere güvenebilir ve alanında uzman ekibimiz ile kısa sürede vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat daha önce de bahsettiğimiz gibi vize alımı şu an söz konusu değildir. Çünkü İngiltere çalışma vizesi alabilmek için geçerli olan şartlardan en önemlisi çalışma izninizin olmasıdır. Yani hükümet tarafından açıklanan İngiltere tır şoförü alım şartları ve koşullarını yerine getirmediğiniz bu da açıkça belirtilmediği sürece çalışma vizesi için başvuruda bulunamazsınız.

Bu yüzden doğal olarak İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap vermek için öncelikle Birleşik Krallık’tan gelen açıklamaları beklememiz gerekiyor.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

Bilindiği üzere vize işlemleri için yapılması gerekenler; İngiltere tır şoförü alım şartları ve koşulların açıklanması ile devreye girecektir. O yüzden şu an için ne vize işlemleri ne de konunun detayı hakkında ayrıntılı bilgilere sahip değiliz. Fakat bu konu dahilinde hükümet tarafından belirtilen bazı bilgileri sizleri şu şekilde paylaşabiliriz:

  • Tır ve kamyon şoförü pozisyonunda yaklaşık 5 bin kişilik bir alım yapılacak.
  • Bu alıma ek olarak gıda yani tavukçuluk sektöründe de yaklaşık 5 bin 500 kişilik bir alım yapılacak.
  • Alımlar ve başvurular Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek.
  • Bu konuda yeterli görülen kişilere geçici olarak vize verilecek.
  • Bu vize ile çalışanlar mart ayının başına kadar ülke sınırları içerisinde kalabilecek.

İngiltere Tır şoförü başvurusu nereden yapılır sorusuna gelecek olursak da vize müracaatlarının İngiltere Konsoloslukları ve İngiltere Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirileceğini söyleyebiliriz.

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

Yukarıda bahsettiğimiz maddeler içerisinde İngiltere’nin kamyon şoförü ihtiyacının bulunduğunu da sizlere söyleyebiliriz. Bu bağlamda diğer dünya ülkelerinden kamyon şoförü alımı da gerçekleştirilecektir. Peki, İngiltere kamyon şoförü başvurusu için gerekli olan şartlar neler, başvurular nerede- nasıl gerçekleştirilecek?

Henüz İngiltere hükümeti tarafından bu konu hakkında da detaylı bilgilerin verilmediğini sizlere aktarabiliriz. O yüzden bu bağlamda ilerleyen zamanlarda hem net hem de kesin verilerin bizlerle paylaşılacağı beklentisi içerisindeyiz. Konu hakkında daha detaylı bilgiler aldıktan sonra bu konudaki açıklamaları da sizler içerisinde direkt olarak paylaşacağız. Eğer İngiltere kamyon şoförlüğü ile ilgili sorularınız olursa, bunlar için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

İngiltere’nin yüksek çalışma standartlarının ülkemize oranla neredeyse her meslek grubu için geçerli olduğunu biliyoruz. Oldukça zor ve stresli bir meslek alan ağır vasıta araçların şoförlüğü konusunda da hükümetin belirlediği maaş oranının son derece tatmin edici olduğunu söylemek mümkün. Bu yüzden pek çok Türk vatandaşı, geçici olarak da olsa bu ülkeye giderek burada alacağı yüksek maaşlar birlikte birikim yapmak ve geçimini daha rahat sağlamanın derdindedir. Bu yüzden İngiltere kamyon şoförü maaşı ne kadar diye merak edenler için; maaşların hükümet tarafından yapılan son zam ile 40 bin sterline çıkarıldığını söyleyebiliriz. 40 bin sterlinin TL olarak karşılığı ise günümüzde 485 bin TL’ye denk gelmektedir.

İngiltere Çalışma Vizesi Almak Zor mu?

İngiltere’nin vize politikasının diğer ülkelere nazaran katı olduğu bilinse de gerekli şartlar yerine getirildikten sonra bu vizeyi almak zor olmayacaktır.

İngiltere Tır Şoförlüğü Vizesi Ne Kadar?

Çalışma vizelerinin fiyatları, hem süresine hem de her sene yapılan düzenlemelere göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi almak amacı ile uzman kadromuzla irtibat kurabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförlüğü İçin Dil Şartı Var mı?

Bu konu hakkında henüz bir açıklama yapılmasa da, topluma uyum için en az A1 seviyesinde dil şartı olacağını düşünmekteyiz.    Cevap Ver

    Destek Hattı