Hollanda Vizesi 2022

Hollanda, Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkeler arasında yer alır. Ülkeye seyahat etmek için seyahat süresi ve seyahat amacına göre vize başvurusunda bulunmalısınız. Vize işlemleri için yetkili kurum Hollanda konsolosluğu ve vize merkezleridir. Hollanda vizesi 2022 başvuruları yetkili kurumlardan randevu alınarak yapılabilir. Randevu almak için Hollanda vize başvuru formunu doldurarak online randevu alabilir veya Hollanda konsolosluğu iletişim numarasını arayabilirsiniz. Randevu saatinden 15 dakika önce vize merkezinde bulunmanız ve talep edilen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Hollanda vizesi 2022 prosedürüne göre başvuru yapılması için hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Evrak listesi, Hollanda konsolosluğu resmi web adresi üzerinden açıklanır. Açıklanan güncel listeler doğrultusunda belgelerinizi dikkatli ve talep edilen şekilde hazırlamanız önemlidir. Evrak listeleri, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. Aile birleşimi, çalışma, eğitim gibi uzun süreli vize başvurularında ek belgeler istenmektedir.

Hollanda vizesi gerekli evraklar 2022 şartlarına göre hazırlanmalı ve randevu tarihinde vize merkezine eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Hollanda vizesi için istenen genel evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, fotoğraf, gelir belgeleri, banka hesap dökümü, mesleki belgeler, konaklama adresi ve uçak biletidir. Bu belgelerle birlikte konsolosluğun talep edebileceği ek belgeler vardır. Bu nedenle belge hazırlama sürecinde konsolosluktan alınan güncel bilgileri dikkate almanız önemlidir.

Hollanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Hollanda aile birleşimi vizesi; eşi Hollanda vatandaşı olan, eşi Hollanda’da en az 1 yıldır oturum iznine sahip olan veya çocukları Hollanda’da ikamet eden yabancı uyruklu kişilere verilir. Hollanda vizesi 2022 başvurusu için hazırlanması gereken belgelerin bir kısmı Hollanda’da bir kısmı Türkiye’de hazırlanmalıdır. Vize evrakları Hollanda konsolosluğu tarafından açıklanır ve açıklanan son listeye göre belgeler hazırlanmalıdır.

Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar; Evlilik belgeleri, uluslararası evlenme kayıt örneği, Hollanda’da yaşanacak evin faturaları ve kira kontratı, varsa boşanma veya ölüm belgesi, çocuklar için velayet belgesi gibi belgelerdir. Bu belgelerle birlikte Hollanda vizesi için talep edilen genel evrakların da hazırlanması gerekir. Aile birleşimi vizesi başvurusu belgelerin teslim edilmesi ve vize harcının ödenmesi ardından tamamlanır.

Hollanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 şartlarına göre çalışma vizesi, Hollanda’da bir şirket ile iş sözleşmesi yapılması ardından başvuru yapılabilecek vize türüdür. D tipi vize kategorisinde bulunan vizeye müracaat etmek için ulusal vize başvuru formu doldurulmalıdır. Vize başvuru formunda verilen bilgilerin doğru olmasına ve diğer evraklarda bulunan bilgilerle tutarlı olmasına dikkat edilmelidir.

Hollanda vizesi 2022 başvurusu için Hollanda konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Şahsi dilekçe; seyahat amacını, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını ve seyahat süresini açıkça ifade etmelidir. Bu belge hazırlandıktan sonra konsolosluktan randevu alınması ve randevu tarihinde gerekli diğer evrakların vize merkezine teslim edilmesi istenir. Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar; çalışma belgesi, mesleki belgeler, sağlık raporu, adli sicil kaydı, finansal belgeler gibi ek belgelerle birlikte genel vize evraklarıdır.

Hollanda Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 başvurusunun eğitim almak amacıyla yapılması için Hollanda’da eğitim alınacak kurumun onay belgesi olmalıdır. Eğitim vizesi; dil eğitimi, mesleki eğitim, üniversite, yüksek lisans ve staj gibi amaçlarla alınabilir. Başvuru yapılması için öncelikle vize başvuru formunun doldurulması ve konsolosluktan randevu alınması istenir. Randevu tarihinde hazır olması gereken evrak listesi konsolosluk web adresinde yayınlanmaktadır.

Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar; eğitim belgeleri, diploma, fotoğraf, finansal belgeler, sponsor belgesi, mesleki belgeler gibi ek belgelerle birlikte genel vize evraklarıdır. Öğrenci vizesinin alınması için 30.000 € değerinde seyahat sağlık sigortası olmalı ve yabancı dil sertifikası belgeler arasına eklenmelidir.

Hollanda Vizesi Ücreti 2022

Hollanda vizesi 2022 şartlarına göre vize başvurusu yapılması için seyahat amacına göre bir vizeye müracaat edilmesi ve konsolosluktan randevu alınması istenir. Randevu tarihinde başvuru yapılan vize için gerekli tüm belgeler vize merkezine verilmelidir. Hollanda vizesinin alınması için vize harcının ve vize merkezi ücretinin ödenmesi ve ödendiğine dair belgelerin evraklar arasına eklenmesi gerekmektedir. Hollanda vizesi ücreti 2022 yılında 105 € olarak belirlenmiştir.

Hollanda Vizesi Aile Birleşimi 2022

Hollanda aile birleşimi vizesi aile bütünlüğünün sağlanması amacıyla verilen uzun süreli vize türüdür. Aile birleşimi vizesi alarak ülkeye giden kişiler oturum izni alarak ülkede yaşama hakkına sahip olur. Aile birleşimi vizesi, aile yakınları ülkede ikamet eden kişilere verilmektedir. Eşi Hollanda vatandaşı olan kişiler de aile birleşimi vizesine başvuru yaparak Hollanda’da yaşama hakkı elde edebilir.

Hollanda vizesi 2022 başvurusu için öncelikle ulusal vize başvuru formunun doldurulması istenir. İnternet üzerinden doldurabileceğiniz formun çıktısını almanız, üzerine vesikalık fotoğraf yapıştırmanız ve imzalamanız gerekir. Başvuru formunun son halini evraklar arasına eklemelisiniz. Hollanda konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmanız ardından konsolosluktan randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde gerekli belgelerle birlikte konsolosluğa şahsen müracaat edilmesi istenir.

Hollanda vizesi aile birleşimi 2022 şartlarına göre başvuru sahibi yeterli düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olmalıdır. Sabıka sicil kaydının temiz olması, 21 yaşını doldurmuş olması, ülke kültürü ve yasaları hakkında bilgi sahibi olması, yeterli düzeyde maddi gelire sahip olması gibi şartlar da mevcuttur. Aile birleşimi vize başvurusu için evrakların dikkatli bir şekilde hazırlanması önemlidir. Vize sonucu ortalama 3 ay içerisinde olumlu veya olumsuz yönde açıklanır.

Hollanda Çalışma Vizesi 2022

Hollanda vizesi 2022 başvurusu Hollanda konsolosluğuna veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine şahsen yapılmalıdır. Çalışma vizesi başvurusu için ulusal vize başvuru formunun doldurulması ve vize merkezinden randevu alınması istenir. Randevu tarihinde çalışma vizesi için gerekli evrakların tümü hazır olmalıdır. Vize başvurusu çalışılacak firma ile birlikte yürütülmeli, firmadan alınacak tüm belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Hollanda çalışma vizesi 2022 başvurusu yapılması ardından vize sonucunu takip edebileceğiniz vize takip numarası verilir. Vize sonucu ortalama 3 ay içerisinde açıklanmaktadır. Olumlu sonuç alan kişiler, ülkeye seyahat etmesi ardından oturum izni ve çalışma izni başvurusunda bulunmalıdır. Hollanda çalışma vizesi sonucu olumsuz olan kişiler, yeniden vize başvurusu yapabilir veya itiraz dilekçesi yazabilir.

Hollanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Hollanda vizesi 2022 şartlarına göre Erasmus programı ile Hollanda’da eğitim alabilirsiniz. Erasmus vizesi alınması için Türkiye’de eğitim alınan üniversitenin açtığı sınavlara katılmanız ve yeterli puan almanız gerekir. Hollanda eğitim & Erasmus vizesi 2022 başvurusu, Türkiye ve Hollanda üniversitelerinden alınan onay belgeleri ile yapılabilir. Başvuru için gerekli evrakları teslim etmeniz ardından vize sonucu ortalama 3 ay içerisinde açıklanmaktadır.

Hollanda Vizesi Almak Zor Mu?

Hollanda vize şartlarına göre başvuru yapmanız ve evraklarınızı doğru bir şekilde teslim etmeniz halinde vize almak zor değildir.

Hollanda Vizesi Ne Kadar?

Hollanda vize ücreti 105 €’dur.

Hollanda Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda Schengen vizesi almak için Hollanda konsolosluğundan randevu alarak gerekli belgeleri teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz gerekir.    Cevap Ver

    Destek Hattı