Hollanda Konsolosluğu

Hollanda Türkiye temsilciliği Ankara Büyükelçiliği’dir. İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Konsolosluğu ile dış temsilcilik hizmetleri verilmektedir. Ankara Çankaya ilçesinde bulunan Hollanda Büyükelçiliği hafta içi her gün 09:00 ile 17:00 saatleri arasında faaliyet gösteriyor. Konsolosluk birimi ve vize işlemleri saatleri farklılık göstermektedir.

Hollanda Konsolosluğu Türkiye’de ikamet eden Hollanda vatandaşları ve Türk vatandaşlarının Hollanda seyahatleri kapsamında hizmet veriyor. Türkiye’de ikameti bulunan ve Hollanda’ya seyahat etmek isteyen yabancı uyruklular, Hollanda Konsolosluğundan başvuru yaparak işlemlerini tamamlayabilirler.

Hollanda Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak?

Pandemi sürecinde konsolosluk hizmetlerine ara veren Hollanda Konsolosluğu, yeniden hizmete açılmıştır. Hollanda Ankara Büyükelçiliği ANK@minbuza.nl resmi web adresi üzerinden online hizmet veriyor. Büyükelçiliğe 0312 409 1800 telefon numarasında direkt olarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Hollanda Krallığı dış temsilciliği Başkonsolosluk birimi İstanbul’da hizmet veriyor. Vize ve vatandaşlık işlemleri dahilinde, görev bölgelerine göre vize başvurularını yapabilirsiniz. İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu 09:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Beyoğlu İstanbul adresinden ve 0212 393 2121 numaralı telefon hattından ya da ist@minbuza.nl e-posta adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu

Ankara Hollanda Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Ankara Hollanda Konsolosluğu ve İstanbul temsilciliklerinin yanı sıra Gaziantep, İzmir, Marmaris ve Antalya Fahri Konsoloslukları ile Hollanda dış temsilcilik hizmetleri verilmektedir. Kovid-19 ve pandemi sürecinde bir süreliğine vize başvurularını askıya alan Hollanda Konsolosluğu, yeniden faaliyete geçmiştir. Mart ayından itibaren ve Mayıs ayı kısıtlamalarının Dünya genelinde tamamen kaldırılması neticesinde, vize başvuruları yeniden kabul edilmektedir.

Ankara Hollanda Konsolosluk biriminden vize başvuru randevusunu online olarak alabilirsiniz. Hollanda Schengen vizesi ve Hollanda D tipi ulusal vize başvurularını konsolosluk biriminden yapabilirsiniz. Elçilik tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerinden vize başvuruları kabul edilmektedir.

Hollanda Turistik Vize Veriyor mu?

Hollanda Konsolosluğu Türk vatandaşlarına vize veriyor. Borda pasaport sahipleri Schengen vizesine tabiidirler. Siyah, yeşil ve gri pasaport sahibi TC vatandaşları, kısa süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Uzun süreli oturum izni ve D tipi vize başvurularında, koşulların yerine getirilmesi ve seyahat belgelerinin amacı desteklemesi durumunda Türk vatandaşları Hollanda vizesi alabilirler.

Türk Vatandaşları Hollandaya Gidebilir mi?

Hollanda Krallığı; turistik vize, ziyaret vizesi, transit vize, Erasmus vizesi, çalışma vizesi, ticari ve yatırımcı vizeleri veriyor. 90 günden kısa olan turistik amaçlı ziyaretler için umuma mahsus güncel pasaportlar ile başvuru yapılabilir. Hollanda Konsolosluğu ve vize merkezlerinden başvuru yapılabilir.

Hollanda aile birleşimi vizesi ve uzun süreli oturum/ çalışma vizesi başvuruları yine konsolosluklara yapılmaktadır. Seyahat amacına uygun resmi belgelerin sunulması ve Hollanda vize başvuru formunun eksiksiz biçimde doldurulması gereklidir.

Hollanda Schengen vizesi 2 ila 3 haftaya kadar çıkar. Hollanda D tipi ulusal vize, seyahat amacına göre 1 ila 12 ay içerisinde sonuçlandırılır. Aile birleşimi, çalışma ve eğitim vizeleri 6 ay ile 12 aya kadar uzun süreli oturum izni verir. Uzun süreli vizeler 5 yıla kadar uzatılabilir.    Cevap Ver

    Destek Hattı