Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda aile birleşimi vizesi için Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda Konsolosluğuna başvuru yapılır. Yetkilendirilen vize başvuru merkezleriyle de Hollanda ulusal vizesi için başvuru kabul edilmektedir. Hollanda ulusal vize olarak verilen aile birleşimi vizesi MW vize türünde verilir.

Kişinin evlilik yapma zorunluluğu olmamakla birlikte, partner olarak da başvuru yapılabilir. Birlikte yaşama amacıyla vize başvurusu yapılabilir.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Kaç Ayda Çıkar?

Hollanda MW vizesi 30-90 gün içinde çıkar. Başvuru belgelerinin yasal ve eksiksiz olması durumunda kısa sürede sonuçlandırılır. Hollanda aile birleşimi vizesi için iki gerekli koşul aranmaktadır. Hollanda uzun süreli oturum almak isteyen Türk vatandaşları, birlikte yaşayacakları partnerleri ile ilişkisini veya yaptıkları evliliklerini resmi olarak sunmaları gereklidir.

Hollanda’da ikameti bulunan yabancı uyruklu birisi veya Hollanda vatandaşı biriyle yapılan evlilik dahilinde, Hollanda uzun süreli oturum izni alınabilir. Hollanda’da bulunan eşin ekonomik şartları yerine getireceğinin belgelerle sunulması zorunludur.

Hollanda Aile Birleşimi Nasıl Yapılır?

Hollanda ve Türk vatandaşı arasında yapılan evlilik dahilinde aile birleşimi yapılabilir. Hollanda’da ikameti bulunan Türk vatandaşlarının birinci derecede yakınları da aile birleşimi vizesinden yararlanabilir. Hollanda’da yaşayan ve uzun süreli oturum hakkı bulunan kişiler, birlikte yaşamak için evlilik yapma zorunluluğu olmadan uzun süreli oturum alabilirler.

Hollanda aile birleşimi vizesi için, uluslararası geçerliliği olan evlilik kayıt belgesi olması gereklidir. Vize başvurusu için gerekli belgeler eksiksiz ve yasal olarak sunulmalı, vize başvuru formu ile teslim edilmelidir.

Hollanda Aile Birleşimi

Çalışma Vizesi Nasıl Alınır Hollanda?

Hollanda şirketlerinden iş teklifi alan kişiler veya kendi imkanları dahilinde Hollanda’da iş bularak iş sözleşmesi yapan kişiler, çalışma vizesi alabilirler. Hollanda’da faaliyet gösteren şirket bünyesinde çalışan kişiler, şirket içi değişim programı kapsamında çalışma vizesi alabilirler. Staj vizesi bu kategoride olan ve uzun süreli oturum sağlayan vize türündedir.

Hollanda firmasının şirket belgeleri, iş sözleşmesi ve başvuru yapacak kişi için resmi kurumlardan alınan çalıma izin belgelerinin sunulması gereklidir. Şirketin davet belgesi ve çalışan kişi için maaş beyan bilgileri, vize başvuru formunda olması gereken evraklardır.

MW Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda MW vizesi, Hollanda Büyükelçiliği ve Konsolosluğuna yapılan başvurular ve gerekli koşulların yerine getirilmesi halinde alınabilir. 6 ay ile 12 aya kadar verilen uzun süreli oturum için Hollanda ikameti bulunan veya Hollanda vatandaşlığı olan biriyle, resmi evlilik yapmak gereklidir.

Hollanda Hükümeti ve Dışişleri Bakanlığı vize kanunları dahilinde, partner vizesi verilmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürüyor?

Hollanda aile birleşimi vizesi 6 ay sürüyor. İşlemler en geç 12 aya kadar sonuçlandırılır. Vize belgelerinin eksiksiz ve yasal şekilde sunulması, koşulların vize protokollerine uygun olarak tamamlanması halinde daha kısa sürede olumlu olarak sonuçlandırılır.

Hollanda MW vize başvuru süreçleri 180 gün ile 1 yıla kadar sonuçlanabilmektedir. Partnerlerin ilişki sürecinin değerlendirilmesi ve birlikteliği kanıtlayan belgeler dahilinde başvuru yapılabilir.    Cevap Ver

    Destek Hattı