Fransa Aile Birleşimi

Fransa ulusal vize başvurusu Fransa Konsolosluğuna yapılır. Fransa aile birleşimi vizesi 1 yıl boyunca Fransa’da oturum hakkı verir. Fransız vatandaşı ile Türk vatandaşının evlenmesi ile alınabilir. Fransa’da uzun süreli oturum izni bulunan yabancı uyruklu kişilerin aileleri de Fransa aile birleşimi vizesinden yararlanabilirler.

Aile birleşimi vizesinden, Fransa’da ikamet eden çocukların ebeveynleri de faydalanabilir. Vize başvuru formu ve vize için gerekli belgeleri sunarak, uzun süreli vize başvurusu yapabilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa aile birleşimi vizesi 1 ile 3 ay içinde çıkar. Uluslararası evlilik kayıt belgesi ve iki eşin resmi belgeleri sunulduğu takdirde, 30 ile 90 gün içinde oturum hakkı alınabilir. Yapılan evliliğin gerçek olması, dil yeterlilik belgesi, ekonomik şartlar, nüfus ve ikamet belgeleri gibi talep edilen evraklar eksiksiz olarak teslime edilmelidir.

Fransa aile birleşimi vizesi 1 yıl oturum hakkı verir. Süre sonunda ve 2 ay içinde yeniden başvuru yapılarak vize tarihi uzatılabilir. 5 yıla kadar alınabilen Fransa oturum izni, 5 yıl sonunda süresiz oturum izni hakkını doğurur.

Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır Fransa?

Aile birleşimi vize başvuruları, Fransa Konsolosluğu ve yetkilendirilen vize başvuru merkezlerinden direkt olarak yapılır. Fransa ulusal vizesi başvuru formu, vize için gerekli evraklar ve vize prosedürlerinde istenilen koşulların oluşması halinde başvuru yapılabilir.

Fransa uzun süreli oturumu olan veya Fransa vatandaşlığı olan kişiler ile yapılan evlilik dahilinde, Fransa aile birleşimi vizesi alınır. Toplam 12 ay boyunca Fransa’da ikamet hakkı verilir.

Fransa Aile Birleşimi

Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

Fransa aile birleşimi vize başvuruları maksimum 1- 3 ayda çıkar. Konsolosluğun ek belge istemesi, eksik belge olması gibi durumlarda süre uzayabilir. Aile birleşimi vizesi onaylanan kişiler 1-5 yıl boyunca ülkede ikamet edebilirler. Beş sene sonunda süresiz (kalıcı) oturum hakkın ile Fransa vatandaşlığına başvuru hakkından yararlanabilirler.

Aile Birleşimi Vizesi Fransa Nedir?

Türk vatandaşı ve Fransız vatandaşının resmi olarak evlenmesi ve bunu yasal belgelerle kanıtlaması halinde alınan vize türüdür. Fransa D tipi ulusal vize olarak verilir. Aile birleşimiyle birlikte Fransa’da birlikte yaşmak isteyen kişilere oturum ve çalışma hakkı veren vizedir.

Fransa’da eğitim, iş veya çeşitli nedenlerle uzun süreli oturum izni bulunan kişilerin, birinci derece akrabaları da aile birleşimi vizesi alabilirler. Vize başvuru şartlarının yerine getirilmesi, maddi yeterlilik, sağlık sigortası, dil yeterlilik belgesi ve nüfus kayıt belgeleriyle başvuru yapılabilir.

Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Avrupa Birliği ülkelerinden Fransa’da vize almak için Schengen vize protokolleri dahilinde başvuru kabul edilir. Fransa aile birleşimi vizesi almak için 2021 ulusal vize başvuru formunun eksiksiz ve özenli şekilde doldurulması gereklidir. Vize randevusu alarak, vize için gerekli evrakların güncel şekilde teslim edilmesi gerekiyor. Evlilik kayıt ve beyaz edilen tüm belgelerin yasal, orijinal halleriyle birlikte teslim edilmesi gereklidir.    Cevap Ver

    Destek Hattı