Belçika Oturum İzni

Belçika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları vizeye tabiidirler. Umuma mahsus pasaport sahibi olan TC vatandaşları, 3 aydan kısa süreli seyahatleri için Schengen vizesinden yararlanabilirler. Resmi pasaportları olan TC vatandaşları ise vizeye gerek olmadan Hollanda’ya turistik amaçlı seyahat edebilirler.

Belçika uzun süreli oturum izinleri için D tipi vize uygular. Belçika oturum izni almak isteyen Türk vatandaşları, seyahat amacına uygun şekilde hazırlanan seyahat belgeleriyle başvuru yapabilirler. Oturum izinleri D tipi vize kapsamında verilir.

Belçika Nasıl Çalışma İzni?

Belçika uzun süreli oturum ve çalışma izni almak için D tipi vize başvurusu yapılır. Kişi kendi olanakları ile Belçika’da iş bularak veya bir Belçika şirketinden iş teklifi alarak, uzun süreli oturumdan yararlanabilir. Belçika oturum izni için başvurular; aile birleşimi vizesi, eğitim vizesi, Erasmus vizesi, ticari vize kategorilerinde verilir.

180 günden daha uzun süreli seyahatlerde verilen ulusal vize için başvurular, Belçika Büyükelçiliği ve Belçika Konsolosluğundan başvuru yapılabilir.

Belçika Vatandaşı Nasıl Olunur?

Belçika’da uzun süreli oturum hakkı bulunan kişiler, ülke yasalarına göre prosedürleri yerine getirmeleri halince vatandaşlık başvurusu yapabilirler. Belçika uzun süreli vizeler 6-12 ay süresince oturum hakkı tanır. Belirlenen süre sonunda kişi Belçika’da ikamet etmeye devam etmek istiyorsa oturum hakkı süresini uzatabilir.

Belçika’da 5 yıl boyunca ikamet eden kişiler, süresiz oturum hakkında faydalanabilirler. Belçika vatandaşlığı için son 10 yıl boyunca ikamet edilmesi gereklidir. B sınıfı çalışma izin ile en az 4 yıl çalışmış olunması gereklidir. Yasal olarak Belçika topraklarında yaşamış ve kesintisiz bir yıldan uzun süre Belçika dışından yaşanmamış olması gereklidir. Belçika oturum izni, kamu düzeni ve çalışma koşullarına bağlı olarak verilir.

Belçika Oturum İzni

İngiltere Oturum İzni Nasıl Alınır?

İngiltere’de uzun süreli oturum almak için öncelikle geçici oturum alınması gereklidir. İngiltere uzun süreli oturum vize türlerinden herhangi biriyle en az 5 yıl boyunca İngiltere’de yaşamış olmak gereklidir. Yabancı uyruklu kişilerin İngiltere vize türleri ile İngiltere topraklarında yasal ve kesintisiz olarak 5 yıl boyunca yaşadığını, resmi belgelerle kanıtlamak zorundadır.

Belçika oturum izni ve İngiltere oturum izni başvurularında tüm belgelerin eksiksiz ve yasal olması zorunludur. Kamu düzenine uyum ve sabıka kaydının bulunmaması, ekonomik şartların yerine getirilmesi, dil yeterliliği gibi pek çok faktör değerlendirilir ve olumlu görülmesi halinde oturum izni alınır.

Belçika İşçi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çalışma vizesi olarak verilen B tipi vize, 5 günde çıkar. Belgelerin eksik olması veya kurumdan ek belge taleplerinde 20 gün içinde sonuçlanır.

Belçika İşçi Vizesi Nasıl Alınır?

Kişinin şirket içi değişim programı dahilinde, stajyer olarak veya Belçika’da bir şirket ile iş sözleşmesi yapması halinde verilir. Kişinin iş teklifi alması halinde yapılan sözleşme ve şirket belgelerinin yasal şekilde iletilmesi gerekiyor.

Belçika işçi vizesi alacak kişi için şirket tarafından ve Belçika’daki resmi kurumlardan alınan çalışma izin belgesi olması gerekiyor. Şirketin tüm yasal belgeleri ve başvuru sahibinin çalışma belgeleri orijinal şekilde ve iki kopya olacak şekilde sunulur.    Cevap Ver

    Destek Hattı