Amerika Konsolosluğu

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye temsilcilikleri hem Türk vatandaşları hem Türkiye’de yaşayan ABD vatandaşları için hizmet veriyor. Amerika Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerine https://tr.usembassy.gov/tr/ resmi internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Amerika Konsolosluğu vize başvuru işlemleri, vatandaşlık işlemleri ve Göçmen Kanunu kapsamında göçmenlik başvurularının tamamında hizmet veriyor.

Amerika Turist Vizesi Veriyor mu?

Amerika turist vizesi başvuruları direkt olarak Konsolosluk ve yetkili vize merkezlerine yapılabilir. Amerika, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kısa süreli seyahatleri için vize veriyor. Seyahat belgeleri ve seyahat amacına uygun evrak teslimi ile vize başvurusu yapılabilir. Amerika B tipi vize olarak turistik amaçlı ve kısa süreli vizeler için Ankara Büyükelçiliği konsolosluk biriminden randevu alarak, vize başvurusu yapabilirsiniz.

Vize için gerekli belgeler 2021 duyurularından, evrakları hazırlayarak ABD vize başvuru formuyla birlikte başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Amerika Konsolosluğu internet adresinden ulusal vize başvuru formunu temin edebilirsiniz.

Amerika Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Amerika Pandemi süreci boyunda seyahat kısıtlamaları ve ülkeye giriş önlemleri dahilinde, vize hizmetlerini askıya almıştı. Vakaların azalması ve aşılama süreçlerinden dolayı yeniden konsolosluk hizmetleri açılmıştır. Amerika göçmen oturum izni ve vize başvuruları yeniden değerlendirmeye alınmıştır.

Türkiye’de ikamet eden ABD vatandaşlarının işlemleri, Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilerin vize başvuruları ve Türk vatandaşlarının başvurularında Amerika Konsolosluğu departmanları hizmet veriyor.

Amerika Konsolosluğu

Amerika Vize Başvurusu

Amerika kısa süreli vize başvurusu ve uzun süreli oturum izni başvuruları konsolosluk birimlerine şahsen yapılır. Ticari amaçlı, yatırım ve eğitim amaçlı vizeler, transit vize, mürettebat vizesi, tıbbi tedaviler kapsamında vize, aile birleşimi, ziyaret vizesi ve turistik vize başvuruları için Amerika Ankara Konsolosluğu’ndan randevu alarak, vize başvurusu yapılır.

Amerika vize harç ücretleri, seyahat amacına ve başvuru türüne göre farklılık gösterir. Dil yeterliliğini gösterir belge, geçerliliği ve boş sayfaları bulunan pasaportlar ve eski pasaportlar ile başvuru yapılır. Vize başvuru formunun özenli ve eksiksiz doldurulması gereklidir. Türkçe doldurulmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Türkiye’de Kaç Tane Amerikan Konsolosluğu Var?

Amerika Ankara Büyükelçiliği, Amerika İstanbul Konsolosluğu ve Amerika Adana Konsolosluğu olarak Türkiye’de 3 dış temsilcilik bulunuyor. Türkiye dış temsilciliklerine internet adreslerinden ulaşabilirsiniz. Ankara Büyükelçiliği Kavaklıdere temsilciliğine 0312 455 555 telefon numarasından, İstanbul İstinye Konsolosluğuna 0212 335 9000 ve Adana Yüreğir Konsolosluğuna 0322 455 4100 telefon numaralarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amerika Vizesi Almak İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Amerika vizesi almak için banka hesabında minimum 7.000₺ olması gereklidir. Son 6 aylık banka hesap dökümü, vize başvuru belgeleri ile iletilmesi gerekiyor.

Amerika Konsolosluğu vize başvuru belgeleri arasında, vize ücreti dekontu ve banka hesap dökümünün olması gereklidir. Uzun süreli oturum izinleri için kişinin ekonomik şartlara uygunluk göstermesi esastır. Sponsorlu vize türlerinde, şirketin veya davet eden kişinin masrafları karşılayacağına dair beyanı ile vize verilir. Sponsor vize ücretleri, meslek ve eğitim alanlarına göre farklılık göstermektedir.    Cevap Ver

    Destek Hattı