Almanya Aile Birleşimi

Almanya D tipi vize sınıfında verilen Aile Birleşimi vizesi, uzun süreli seyahatler içindir. Almanya aile birleşimi vizesi, uluslararası evlilik kayıt belgesi dahilinde verilir. 90 günden daha uzun süreli oturum izni verilmesi dahilinde, D tipi vizeye tabii olunur.

Almanya ulusal vize başvuruları için Almanya Büyükelçiliği tek yetkilidir. Aile birleşimi vizesi için Büyükelçilik, Almanya Konsolosluğu ve Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’nda direkt olarak başvuru yapılabilir.

Almanya Aile Birleşimi 2021

Almanya’da ikamet eden yabancı uyruklu biri veya Almanya vatandaşı ile yapılan evlilikler dahilinde D tipi vize verilir. Yabancı uyruklu kişinin evliliği dahilinde Almanya’da ikamet izni alması için evliliğin resmi ve gerçek olması gereklidir.

Almanya aile birleşimi vizesi 2021 başvuru belgeleri açıklanmıştır. D tipi vize için en az 10 yıllık pasaport ile başvuru yapılmalıdır.

Türk Vatandaşları Almanyaya Gidebilir mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan yabancılar, Almanya Büyükelçiliği veya yetkili vize başvuru merkezinden başvuru yapabilirler. Türk vatandaşları, Almanya’da oturum izni almak için vizeye tabiidirler.

Almanya Schengen vize prosedürleri dahilinde, umuma mahsus pasaport (bordo) sahiplerine, kısa süreli veya uzun süreli vize vermektedir. Kişiler seyahat amaçlarına uygun vize kategorisinde ve vize için gerekli belgeler dahilinde başvuru yapabilirler.

Almanya Aile Birleşimi

Almanya Konsolosluğu Vize Veriyor mu?

Almanya Konsolosluğu vize randevuları için resmi internet sayfası üzerinden online başvuru yapılabilir. Almanya Federal Devleti’nin Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinden vize başvurusu yapılabilir.

Almanya ticari vize, turistik vize, eğitim vizesi, aile ziyareti vizesi, transit vize veya Erasmus vize gibi farklı kategorilerde verilen vizeler için konsolosluklardan başvuru yapılabilir.

Aile Birleşimi Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Almanya aile birleşimi vizesi için uluslararası geçerliliğe sahip, evlilik kayıt belgesinin sunulması zorunludur. Almanya’da yaşayan eş için ve Türkiye’den başvuru yapacak kişi için tüm belgeler eksiksiz olarak teslim edilmelidir.

Almanya aile birleşimi vizesi 3 aya kadar sonuçlanır. Tüm belgelerin tam ve yasal olması ve kriterlere uygunluk dahilinde, 3 aydan daha kısa süre içinde vize çıkar.

Almanya D Tipi Vize Nedir?

Alman vatandaşı veya Almanya oturum hakkı olan biriyle evlenilmesi durumunda, yabancı uyruklu eşin alabileceği vize türüdür. Almanya’da uzun süreli oturum hakkı veren vizeye, D tipi vize denir.

Almanya ulusal vize olarak bilinen D tipi vize, Almanya’da yaşayan çocukları olan ebeveynler için de geçerlidir. Almanya’da 6 ay veya 1 sene süresince oturum izni veren D tipi vize, durum uyumluluk hallerinde 3 ila 5 seneye kadar uzatılabilir.

Almanya aile birleşimi vizesi için evliliğin gerçek olması ve global belgeler ile kanıtlanması gereklidir. Her iki eşin kimlik belgeleri, ikamet ve çalışma belgeleri talep edilir. A1 seviyesinde dil yeterlilik belgesi, vize başvurusu için zorunlu belgeler arasındadır. Ayrıca Almanya’da yaşayan eşin maddi yeterliliğinin olması gereklidir. Sağlık sigortası ve ekonomik şartlar, evlilik vizesinin çıkmasını belirleyen faktörler arasındadır.    Cevap Ver

    Destek Hattı